Spotkania Dziennikarzy Dużej Przerwy odbywają się w czwartki na dużej przerwie w sali nr 55. Opiekunem grupy dziennikarzy jest p. Jarosław Komorowski. Zaproszeni są wszyscy, którzy chcą realizować swoją pasję dziennikarską oraz ci, którzy po prostu chcą opowiadać innym o swoich zainteresowaniach. Przyjdź do nas i spróbuj!!!

poniedziałek, 17 grudnia 2012

Zwykły wywiad z niezwykłym Chłopakiem - moim Uczniem
                            


Jarosław Komorowski: Jak długo interesujesz się minerałami, kamieniami? Co wprowadziło Cię na drogę tego zainteresowania?
Marek Adaszyński: Nie pamiętam dokładnie od kiedy interesuję się minerałami. Kiedyś czytałem książkę i zobaczyłem w niej kryształ kwarcu. Powiedziałem "Chcę taki mieć!" - i dzisiaj taki mam.
J. K.: Czy jest ktoś z kim dzielisz tę pasję? W jaki sposób?
M. A.: Minerałami interesuje się również Alicja Tondytko. Wymieniamy się wiedzą na temat minerałów oraz okazami minerałów. Dostałem od niej m.in. bornit, chalkopiryt, gips oraz kalcyt, który wykazuje fluorescencję, czyli świecenie minerału pod wpływem promieniowania UV.
J. K.: Jak pogłębiasz to ciekawe zainteresowanie? Czy można u Ciebie
zasięgać rady i informacji w sprawie różnych rodzajów minerałów?
M. A.: Lubię wybierać się na wycieczki, w których łączę zbieranie minerałów z chodzeniem po górach. Można mnie pytać o minerały, mogę jednak się mylić.
J. K.: Powiedz kilka zdań o marzeniach związanych z tym, co robisz, o
planach na przyszłość, o tym, co chciałbyś posiadać w swojej kolekcji?
M. A.: Na pewno będę dalej rozwijał swoją pasję. Jeśli chodzi o moją kolekcję chciałbym mieć turkus kostny, czyli pseudomorfozę wiwianitu po kości zwierzęcej.
J.K.: Dziękuję za rozmowę.