Spotkania Dziennikarzy Dużej Przerwy odbywają się w czwartki na dużej przerwie w sali nr 55. Opiekunem grupy dziennikarzy jest p. Jarosław Komorowski. Zaproszeni są wszyscy, którzy chcą realizować swoją pasję dziennikarską oraz ci, którzy po prostu chcą opowiadać innym o swoich zainteresowaniach. Przyjdź do nas i spróbuj!!!

niedziela, 14 października 2012

Pasowanie na Ucznia Gimnazjum

          Dla trzecich klas to coś, co już przeżyli, a świadkami byli dwa razy. Dla drugich coś, co nie dawno – bo zaledwie rok temu wpisało się w ich historię. Dla nas klas, pierwszych to oficjalne potwierdzenie tego, że jesteśmy uczniami gimnazjum. Na początku po wprowadzeniu sztandaru szkoły, odśpiewaniu hymnu szkoły pani Dyrektor przywitała nas ciepłymi słowami, które wprowadziły dobry klimat tego spotkania nie tylko dla nas ale na pewno także dla rodziców i obecnych nauczycieli.
       Pani dyr. Wanda Kręgielewska dużym ołówkiem pasowała wszystkich uczniów obecnych na sali. Każdy z nas przeżyciu tej uroczystości będzie inaczej patrzeć na losy szkoły czuć będzie, że wszystkie nasze osiągnięcia wspomagają dobre imię naszej szkoły. Wspaniałym śpiewem uświetniła ten czas uczennica klasy 1C. Żwawym tańcem, który zatańczyły wybrane pary był Taniec Belgijski.
       Po tańcu zaproszono nas do stolika każdej klasy, gdzie rodzice i wychawawcy przygotowali wyśmienite pyszności. W tym czasie z głośników płynęła muzykę, w której rytm ruszały się wszystkie klasy. Uczniowie klas starszych byli na tyle upszejmi i świetnie zorganizowani, że zabawiali nas przeróżnymi grami i zabawami.
Cała uroczystość trwała 2 godziny.Ale te 2 godziny były dla mnie jednymi z najważniejszych, które zapamiętamy na długie lata (może nie tylko szkolne).
Joasia Leśniak klasa 1B