Spotkania Dziennikarzy Dużej Przerwy odbywają się w czwartki na dużej przerwie w sali nr 55. Opiekunem grupy dziennikarzy jest p. Jarosław Komorowski. Zaproszeni są wszyscy, którzy chcą realizować swoją pasję dziennikarską oraz ci, którzy po prostu chcą opowiadać innym o swoich zainteresowaniach. Przyjdź do nas i spróbuj!!!

niedziela, 11 listopada 2012

Wiersze Kamili Stankiewicz

       
      Kamila Stankiewicz we wrześniu 2012 roku rozpoczęła naukę w naszej szkole. Jest uczennicą klasy dwujęzycznej. Mało kto jednak wie, że oprócz dość dobrej znajomości języka angielskiego cechuję ją miłość do języka ojczystego. Kamila wprawnie posługuje się językiem polskim, co zauważyło jury XXXI Międzynarodowych Mistrzostw Polski w poezji pod hasłem "NAJDROŻSZE GNIAZDO RODZINNE". 
        Na tym konkursie Kamila została mistrzynią Polski dzieci i młodzieży do lat 18 - a więc w dość rozległej i dojrzałej kategorii, jak na naszą uczennicę z klasy I gimnazjum. Kamili serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na różnych polach jej działań edukacyjnych i artystycznych! Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma jej utworami.

***
Moje życie
jest jak
zagadkowa
plama
na globusie,
jak ogromne drzewo
pośrodku wszechświata,
myślami krąży
wokół tajemnicy
słońca...***
Podaruj mi
barwne ogrody chryzantem .
Otul czule
karminowym szalem
zachodu słońca
i purpurą liści
dzikiego wina,
szeptem miłości
***
Otwieram okno
mojego życia
na świat dorosłości.
Na niebie
wielki pytajnik
chmurzy się i kłębi.
Nie wiem, jaki obrać
kurs...
W kąciku pokoju
płaczą
senne marzenia
porzucone na pastwę losu.
Wrócę po nie i przytulę
do zmarszczek.